گرافیت پرسولفور

گرافیت پرسولفور یک ماده مهم در تولید آلومینیوم است. این ماده با قرار دادن کک نفتی “سبز” خام با کیفیت بالا در کوره­‌های دوار ایجاد می­‌شود، جایی که تا دمای 1200 تا 1350 درجه سانتیگراد گرم می­‌شود.

نام تجاری: گرافیت پر سولفور -گرافیت گرانول-پترولیوم کک-کک نفتی-CPC -Calcined Petroleum Coke

مشخصات گرافیت پرسولفور

 گرافیت پرسولفور عموما به رنگ سیاه یا خاکستری مات با شکل ظاهری گرانوله و متخلخل می باشد. 

گرافیت پرسولفور ارزش حرارتی بالایی دارد و خاکستر کمتری نسبت به کک متالوژیکی دارد پس درصد جذب کربن در آن زیادتر است.

فرآورده های کربنی

گرافیت پرسولفور

کلسیناسیون فرآیندی با درجه حرارت بالا برای تبدیل خصوصیات فیزیکی کک خام نفتی است. گرافیت پرسولفور یک ماده مهم در تولید آلومینیوم است. این ماده با قرار دادن کک نفتی “سبز” خام با کیفیت بالا در کوره­‌های دوار ایجاد می­‌شود، جایی که تا دمای 1200 تا 1350 درجه سانتیگراد گرم می­‌شود. دمای بالا رطوبت اضافی را از بین می­‌برد، تمام هیدروکربن­‌های باقیمانده را استخراج می‌­کند و ساختار بلوری کک را اصلاح می­‌کند. در نتیجه محصول هدایت الکتریکی متراکم‌تری وجود دارد. در عرض چند ساعت، کک نفتی کلسینه شده از 1350 درجه سانتیگراد به کمتر از 200 درجه سانتیگراد خنک می­‌شود، زمانی که می­‌توان با خیال راحت آن را اداره کرد و به سیلوهای ذخیره سازی منتقل کرد یا مستقیماً درون ظروف حمل و نقل، کامیون‌­ها، واگن­‌های ریلی، بارها یا شناورها قرار داد.

کاربرد گرافیت پرسولفور

علاوه بر کاربردهای شناخته شده در صنایع آلومینیوم و دی اکسید تیتانیوم، موادی را که به طور مستقیم یا پس از پردازش بیشتر در بسیاری از کاربردهای صنعتی استفاده می­‌شود، تولید می­‌کند. این شامل حفاظت کاتدیک و زمین الکتریکی برای ساخت و سازهای زیرزمینی، مواد بسته بندی برای آندها در طی فرآیند پخت، رایزرهای کربنی مورد استفاده صنایع فولاد و الکترودهای بازیافت فولاد می‌باشد.

آنالیز شیمیایی گرافیت پرسولفور 

Packing Size Mo % Ash % Vm % S % FC %
25kg bag*36 pcs in 900kg big bag 1-5mm 0.12 Max 0.46 Max 0.66 Max 0.5 Max 98.88

دیگر محصولات

توسعه صادرات رادآرون