صفحه اصلی

گرافیت پرسولفور

گرافیت پرسولفور یک ماده مهم در تولید آلومینیوم است. این ماده با قرار دادن کک نفتی “سبز” خام با کیفیت بالا در کوره­‌های دوار ایجاد می­‌شود، جایی که تا دمای 1200 تا 1350 درجه سانتیگراد گرم می­‌شود.

نام تجاری: گرافیت پر سولفور -گرافیت گرانول-پترولیوم کک-کک نفتی-CPC -Calcined Petroleum Coke

مشخصات گرافیت پرسولفور
برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

فرآورده های کربنی

گرافیت پرسولفور

کلسیناسیون فرآیندی با درجه حرارت بالا برای تبدیل خصوصیات فیزیکی کک خام نفتی است. گرافیت پرسولفور یک ماده مهم در تولید آلومینیوم است. این ماده با قرار دادن کک نفتی “سبز” خام با کیفیت بالا در کوره­‌های دوار ایجاد می­‌شود، جایی که تا دمای 1200 تا 1350 درجه سانتیگراد گرم می­‌شود. دمای بالا رطوبت اضافی را از بین می­‌برد، تمام هیدروکربن­‌های باقیمانده را استخراج می‌­کند و ساختار بلوری کک را اصلاح می­‌کند. در نتیجه محصول هدایت الکتریکی متراکم‌تری وجود دارد. در عرض چند ساعت، کک نفتی کلسینه شده از 1350 درجه سانتیگراد به کمتر از 200 درجه سانتیگراد خنک می­‌شود، زمانی که می­‌توان با خیال راحت آن را اداره کرد و به سیلوهای ذخیره سازی منتقل کرد یا مستقیماً درون ظروف حمل و نقل، کامیون‌­ها، واگن­‌های ریلی، بارها یا شناورها قرار داد.

کاربرد گرافیت پرسولفور

علاوه بر کاربردهای شناخته شده در صنایع آلومینیوم و دی اکسید تیتانیوم، موادی را که به طور مستقیم یا پس از پردازش بیشتر در بسیاری از کاربردهای صنعتی استفاده می­‌شود، تولید می­‌کند. این شامل حفاظت کاتدیک و زمین الکتریکی برای ساخت و سازهای زیرزمینی، مواد بسته بندی برای آندها در طی فرآیند پخت، رایزرهای کربنی مورد استفاده صنایع فولاد و الکترودهای بازیافت فولاد می‌باشد.

آنالیز شیمیایی گرافیت پرسولفور 

Packing Size Mo % Ash % Vm % S % FC %
25kg bag*36 pcs in 900kg big bag 1-5mm 0.12 Max 0.46 Max 0.66 Max 0.5 Max 98.88

محصولات مرتبط

فروآلیاژها
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin